Na początku tego roku miałam okazję zaprojektować identyfikację wizualna dla zespołu web deweloperów Prollective. Prosty logotyp miał być używany wyłącznie w wersji achromatycznej, dlatego postanowiłam zaprojektować wizytówkę do wydrukowania białym sitodrukiem na czarnym papierze barwionym w masie.

Zbiegiem okoliczności dostałam maila od drukarni internetowej Drukomat.pl z ich nową ofertą. Z Drukomatem miała do czynienia pewnie większość projektantów, którzy kiedykolwiek drukowali standardowe wizytówki. Przynajmniej ja do tej pory korzystałam z Drukomatu właśnie w przypadku najzwyklejszych wizytówek, które można wydrukować szybko i tanio. W nowej ofercie moja uwagę od razu zwróciły papiery ozdobne barwione w masie oraz możliwości druku cyfrowego bielą na ciemnych papierach. Bingo!

Tydzień temu otrzymałam paczkę z wydrukami – wizytówki na papierze Sirio Color Nero, zadrukowane dwustronnie białym kolorem wyglądają ekstra! Papier ma gramaturę 290g. Byłoby idealnie, gdyby drukarnia wprowadziła do oferty grubsze papiery barwione w masie. Ale cieszę się, że druk cyfrowy jest alternatywą dla  jasnego sitodruku na ciemnym papierze, w dobrej jakości i dobrej cenie. Razem z wizytówkami wydrukowałam standardowe teczki ofertowe z gumką oraz klejone notesy w formacie A6. Kartki w notesach trzymają się dobrze, w tym przypadku także byłoby idealnie gdyby istniała możliwość dobrania innego papieru na okładkę, grubszego, a najlepiej niepowlekanego. Patrząc na powiększającą się ofertę Drukomatu mam nadzieję, że wachlarz papierów będzie się poszerzał.