Miesiąc Fotografii w Krakowie

Miesiąc Fotografii w Krakowie na przestrzeni 15 lat zyskał rangę międzynarodowego wydarzenia, jednego z najważniejszych festiwali fotograficznych w Europie. Okrągłe urodziny to dobry moment na zmiany i podkreślenie charakteru festiwalu odpowiednim znakiem.

KRAKOW PHOTOMONTH

W nowym logo zrezygnowaliśmy z dw.ch pełnych nazw festiwalu (Miesiąc Fotografii w Krakowie, Krakow Photomonth Festival) i zastąpiliśmy je anglojęzycznym określeniem KRAKOW PHOTOMONTH, które już od kilku lat funkcjonuje w międzynarodowym obiegu oraz w social mediach jako oficjalny hashtag Miesiąca Fotografii.

INICJAŁY KP

Logo zyskuje element graficzny – inicjały KP zbudowane na geometrycznej siatce, dające optyczne złudzenie przestrzeni, co ilustruje odniesienia do miejsca: zarówno Krakowa jako miasta tytularnego oraz do przestrzeni wystawienniczych.

LOGO DYNAMICZNE

Festiwal co roku przybiera różne formy – opr.cz wystaw w programie znajduje wiele imprez towarzyszących czy prężnie działające sekcje ShowOFF, PhotoFringe czy #woloMFK. Festiwal to nie tylko wydarzenia, ale też ludzie i miejsca. Dynamiczny sygnet ze zmieniającym się układem modułów oddaje różnorodność konfiguracji elementów, z których składa się festiwal.